Kako vam Koofr lahko pomaga pri šolskih obveznostih?
Poletja je skoraj konec in šola je spet tu. V današnji objavi želimo s šolarji in študenti deliti nekaj nasvetov za uporabo Koofra pri šolskem delu ali študijskih obveznostih. Preverite, kako vam lahko uporaba Koofra olajša in polepša šolsko leto.
Šolsko leto se je pričelo in če razmišljate o uporabi oblačne shrambe, ki bi vam pomagala pri šolskih ali študijskih obveznostih, berite naprej. Katere zmožnosti Koofra lahko uporabite, da bo vaše šolsko leto bolj organizirano? Pa poglejmo.
(1) Skupna raba datotek
Vse možnosti skupne rabe datotek v Koofru vam lahko močno olajšajo sodelovanje s sošolci pri skupinskih projektih ter izmenjavo zapiskov predavanj z njimi. V obeh primerih lahko uporabite naši možnosti Dodaj osebe ali Pošlji povezavo, sošolci pa vam lahko z uporabo možnosti Prejmi datoteke tudi pošljejo datoteke, ki jih lahko enostavno shranite v svoj Koofr račun.
Vse možnosti skupne rabe omogočajo enostavno pošiljanje in prejemanje velikih in majhnih datotek in pomenijo konec ogromnih kupov papirja ter stalnega kopiranja in izgubljanja zapiskov predavanj. Možnosti skupne rabe so hitre in učinkovite, poleg tega pa tudi varne in zasebne. Za večjo varnost jih lahko dodatno zaščitite z geslom in jih delite prek e-pošte ali socialnih omrežij.
(2) Sinhroniziranje datotek med računalnikom in računom Koofr
Če pišete diplomsko nalogo v knjižnici ali delate zapiske kar na prenosnem računalniku na predavanjih, jih lahko s pomočjo namiznih aplikacij Koofr samodejno sinhronizirate s svojim Koofr računom. Tako vam bodo datoteke vedno na voljo znotraj Koofr računa, od kjerkoli (dokler imate vzpostavljeno internetno povezavo) in preko vseh aplikacij Koofr.
To pomeni, da lahko preprosto dostopate do svojih zapiskov, diplomske naloge, predstavitev in drugih šolskih projektov tudi iz mobilnih naprav in so vam priročno na voljo kamorkoli greste. Če jih sinhronizirate, vas bodo datoteke vedno čakale v vašem računu Koofr. Če uporabljate več računalnikov, lahko izbrane datoteke iz vseh računalnikov sinhronizirate v isto mapo znotraj računa Koofr. Več o tem lahko preberete v naši objavi (na voljo v angleškem jeziku).
(3) Varnostno kopiranje datotek v Koofr
S pomočjo izbrane programske opreme za varnostno kopiranje datotek (npr. Duplicati) lahko preprosto, redno in samodejno varnostno kopirate svoje datoteke na Koofr. Tako ni možnosti, da bi izgubili svoj najnovejši projekt ali osnutek raziskovalne naloge.
Preberite več o tem, kako dateteke varnostno kopirati na Koofr na operacijskih sistemih Windows ali Mac.
(4) Orodje Microsoft Office za splet
Koofrova spletna aplikacija vam omogoča ogled, urejanje in ustvarjanje dokumentov Microsoft Word, Excel in Powerpoint. Do svojih dokumentov boste tako lahko dostopali od kjerkoli in kadarkoli. Še več, omogočamo tudi možnost sočasnega urejanja skupnih dokumentov z drugimi uporabniki Koofra.
Opomba: Orodje Microsoft Office za splet je na voljo samo v plačljivih računih Koofr.
(5) Pretekle različice datotek v Koofru
Koofr samodejno shrani do pet preteklih različic vaše datoteke, kar je lahko koristno v mnogih primerih. Če pišete knjigo, izbrišete enega izmed osnutkov in naložite novejšega, nenadoma pa se odločite, da bi želeli imeti obe datoteki pri roki, vam lahko pomagajo pretekle različice.
Z desno tipko na miški kliknite na želeno datoteko in iz menija izberite Pretekle različice. Iz okna, ki se pojavi, izberite katerokoli od ponujenih preteklih različic datoteke in kliknite Povrni, da jo obnovite.
(6) Dvofaktorska avtentikacija (2FA) za dodatno varnost vaših datotek v Koofru
V Koofru smo ponosni na svoje ukrepe, ki poskrbijo za zasebnost in varnost vaših datotek. Dvofaktorska avtentikacija ali prijava v dveh korakih je ena izmed zelo učinkovitih možnosti, ki vam omogoča, da zavarujete svoj račun, zato vam resnično priporočamo, da jo vklopite v nastavitvah svojega računa Koofr. Do nastavitve dostopate s klikom na profilno sliko, v meniju izberete Nastavitve, nato pa kliknete na Prijava v 2 korakih. Izbirate lahko med aplikacijo za avtentikacijo ali ključem za dostop. Preberite več o prijavi v dveh korakih na Koofru.
S tem vklopite dodatni nivo zaščite na svojem računu in poskrbite, da bodo vaše šolske in druge datoteke še bolj varne.
Učitelji si morda želite vedeti, da so vaša testna vprašanja zares varna in 2FA vam pri tem lahko pomaga. V naši objavi preberite več o dvofaktorski aventikaciji in o tem kako jo lahko vklopite v računu Koofr.
(7) Uporaba Koofra z Zoterom
Zotero vam pomaga organizirati in sinhronizirati vse pomembne literarne vire s Koofrom in poskrbi, da jih nikoli več ne izgubite. Pomaga vam lahko pri pisanju magistrske naloge, pri pripravi osnutka domačega branja ali karkoli drugega, kar zahteva navajanje virov literature. Preberite našo objavo, če želite izvedeti, kako lahko vzpostavite povezavo med Koofrom in Zoterom, s pomočjo protokola WebDAV in tako samodejno sinhronizirate vse svoje vire v Koofr.
(8) Razširitve Save to Koofr
Brskate po internetu in iščete slike, ki jih želite vključiti v svoj projekt? Iščete literaturo, ki jo potrebujete za svojo diplomsko nalogo? Naše razširitve Save to Koofr vam pomagajo shraniti slike, posnetke zaslona in besedilo v račun Koofr z nekaj preprostimi kliki. Brskanja po internetu vam sploh ni potrebno prekiniti.
Preberite več o tem, kako lahko uporabljate Koofr z brskalniki Firefox, Chrome, Microsoft Edge, Opera, Brave, Vivaldi in Librewolf.
(9) Koofr duplicate finder – iskalnik podvojenih datotek
Ali imate v računu Koofr več enakih izvodov zapiskov predavanj in ne veste kje? Morda zaključujete s študijem na fakulteti in imate nekaj let podvojenih datotek, ki bi jih radi organizirali in pobrisali? Poiščite in jih odstranite z našim iskalnikom podvojenih datotek - Koofr Duplicate Finder, ki vam lahko pomaga pri organizaciji šolskih datotek.
Opomba: Iskalnik podvojenih datotek je na voljo samo v plačljivih računih Koofr.
(10) Omrežni pogon Koofr
Če v namizni aplikaciji Koofr omogočite omrežni pogon, lahko svoje datoteke enostavno urejate neposredno na svojem računalniku, kar se samodejno odraža v stanju datotek v vašem računu Koofr. Preberite odgovore na pogosto zastavljena vprašanja in enostavno vklopite omrežni pogon. Koofr bo prikazan kot dodatni disk na vašem računalniku.
To je priročna možnost, če si zapiske predavanj vse leto zapisujete v isto datoteko. Na ta način vam ni treba vsak teden prenašati datoteke iz računa Koofr na računalnik in spremenjene datoteke nalagati nazaj, ampak jo preprosto odprete na računalniku, uredite in shranite. Spremembe se samodejno odražajo v računu Koofr.
(11) Povezava računov drugih oblačnih shramb s Koofrom
Svoje račune drugih oblačnih shramb lahko preprosto povežete s Koofrom in si ogledate vse svoje datoteke na enem mestu - znotraj računa Koofr. Trenutno ponujamo povezave z računi oblačnih shramb Dropbox, Google Drive ter OneDrive.
Oglejte si naša pogosta vprašanja in odgovore, če želite izvedeti, kako vzpostaviti želene povezave.
Te in druge funkcije Koofra vam lahko pomagajo boljše organizirati svoje datoteke, do njih enostavno dostopati kadarkoli in kjerkoli ter tako prihraniti čas, medtem ko žonglirate stresno šolsko delo.
Koofr ekipa vam želim uspešen začetek šolskega leta.
Ustvarite si brezplačni račun Koofr in samozavestno zakorakajte v novo šolsko leto.
Želite govoriti z nami? Pridružite se nam na Koofr subredditu in nam povejte, kako uporabljate Koofr pri svojih šolskih obveznostih.